BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Bota

Pse republikanët amerikanë janë gati të lëshojnë mbështetjen për Ukrainën në luftën me Rusinë?

Pse republikanët amerikanë janë gati të lëshojnë

Për yllin në rritje të republikanëve Ron DeSantis , guvernator shumë i njohur i Floridës, konflikti reduktohet në "një mosmarrëveshje territoriale midis Rusisë dhe Ukrainës" dhe nuk prek "interesat jetike kombëtare të SHBA". Rrjedhimisht mjaft me dërgimin masiv të armëve të sofistikuara si avionët F16, raketa me rreze të gjatë dhe shumë fonde të pakthyeshme. DeSantis akuzoi Biden se kishte zbrazur arsenalet ushtarake dhe se i kishte “dhuruar” Rusinë Kinës, armikut të vërtetë dhe të vetëm global të Shteteve. "Ne nuk mund t'i japim përparësi një lufte të huaj që nuk na shqetëson, e gjitha kjo në dëm të sigurisë sonë." Për guvernatorin, kampion i vetë-emëruar në luftën kundër emigracionit të paligjshëm, urgjenca e vërtetë, përveç Pekinit, mbetet kufiri poroz meksikan . Pra, në vend që të shpërdorohen burimet në Ukrainën periferike, nevojitet një angazhim masiv në kufirin jugor. Deklaratat dhe tonet që bien dakord Kristi Noem, guvernatori i fuqishëm i Dakotës, për të cilin Ukraina është reduktuar në "një vend të korruptuar dhe biznesmenësh" dhe lufta nuk është gjë tjetër veçse "një çështje e brendshme e Evropës". Pastaj është, sigurisht, Trump. Rrjeti i telasheve të tij të njohura gjyqësore "The Donald" ruan kontrollin dhe hijeshinë e tij në bazën republikane, aspak entuziast për këtë "kryqëzatë të shumëfishtë të demokracisë" dhe nuk kursen goditjet kundër politikave të Bidenit të përbuzur, menjëherë. u riemërua "Njeriu i Luftës së Tretë Botërore". Ish-presidenti vazhdon të propozojë veten si ndërmjetës të mundshëm, duke siguruar se vetëm ai do të ishte në gjendje të vendoste një armëpushim armësh për të dyja palët në "më pak se 24 orë".