BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Bota

Publikohen dokumentet për skandalin më të fundit/ "Ja si qëndron e vërteta që i dhemb shumë Ramës", zbardhen të gjitha akuzat që rëndojnë mbi McGonigal

Publikohen dokumentet për skandalin më të fundit/ "Ja si

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka publikuar në rrjetin social facebook dy dokumente kur pretendon se janë akuzat e plota që rëndëojnë mbi Charles McGonigal.

Vasili në postimin e tij thekson se ndryshe nga deklaratat e kryeministrit Rama, mbi McGonigal rëndojnë jo dy akuza por 14.

Ai ka zgjedhur të bëjë një publikim të plotë të akuzave që rëndojnë mbi ish-zyrtarin e lartë të FBI-së të akuzuar nga drejtësia amerikane.

POSTIMI I PLOTË:

Ja 14 akuzat ndaj McGonigal!

Meqënese Rama me ca të tjerë po vazhdojnë të gënjejnë për akuzat, që rëndojnë mbi Mc Gonigal dhe thonë që ka vetëm dy akuza.

Ja si qëndron e vërteta, që i dhemb shumë Ramës dhe altoparlantëve të tij të lodhur!

McGonigal ka dy procese të hapura në Neë York dhe Ëashington D.C ku në total mbi të rëndojnë plot 14 akuza.

Neë York

1.Komplot për të shkelur International Emergency Economic Power Act

2.Shkelje e International Emergency Economic Poëer Act (IEEPA)

3.Komplot për të realizuar pastrimin e parave të pista

4.Pastrim parash të pista

5.Deklaratë e rreme

6.Washington D.C

1.Fshehja e fakteve materiale

2.Deklaratë e rreme

3.Deklaratë e rreme

4.Deklaratë e rreme

5.Deklaratë e rreme

6.Deklaratë e rreme

7.Deklaratë e rreme

8.Falsifikimi i dokumenteve

9.Falsifikimi i dokumenteve.

P.S.Fotot janë të dy akt akuzave në Neë York dhe Washington D.C.