Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Publikohen pamjet e frikshme/ Aeroplani rrëzohet mbi makinat, ka të vdekur

Postuar: 21/10/2019 - 18:17

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti ajror.

Mësohet se aeroplani i vogël u rrëzua ndërsa nga përplasja mori edhe flakë në Belo Horizonte të Brazilit.

Sipas mediave të huaja, aeroplani u rrëzua në një rrugë ku kishte makina, menjëherë pasi u ngrit nga aeroporti i afërt Carlos Prates.

Sipas zjarrfikësve, aksidenti ka goditur disa automjete dhe deri më tani raportohet për tre persona të vdekur dhe tre të tjerë të plagosur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:26

Gazetari i Middle East Eye ka njoftuar se një kamp refugjatësh është bombarduar ditën e sotme nga forcat ushtarake të regjimit të Bashar Al Assad. Mësohet se 20 refugjatë kanë mbetur të vdekur.

Postuar: 20/11/2019 - 22:06

"Suksesi vjen kur kalon nga dështimi në dështim pa humbur entuziazmin”.

Postuar: 20/11/2019 - 21:02

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përshëndetur propozimin e Gjermanisë për

Postuar: 20/11/2019 - 19:49

Shkencëtarët kanë thënë së fundi se hëna më e madhe e Saturnit ka shumë liqene, male e duna, ka

Postuar: 20/11/2019 - 18:15

Shërbimi i shtypit i marinës ruse tha se kanë nisur manovrat ushtarake të flotës së Detit të Zi

Postuar: 20/11/2019 - 17:11

Mediat e huaja kanë raportuar një ngjarje të rëndë që ka ndodhur ditën e sotme në Oklahoma të SHB

Postuar: 20/11/2019 - 16:18

Rrëfimi fantastik i ish-punonjësit të pastrimit Mickey Carroll për zhdukjen e milionave të llot