BREAKING NEWS

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda vitit, ja si po tenton të kapë Gjykatën e Lartë e Kushtetuese

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda
x

Bota

Publikohen pamjet e frikshme të tërmetit të fuqishëm në Turqi, ja si njerëzit dalin të alarmuar nga banesat

Publikohen pamjet e frikshme të tërmetit të fuqishëm në

Një tërmet i fuqishëm me maginutë 5.2 ballë të shkallës rihter ka goditur krahinën lindore turke, Malatya.
Sipas autoriteteve lëkundjet janë ndierë në rrethin Pütürge rreth orës 12:37 sipas orës lokale, ndërsa thellësia e saj thuhet se ka qenë 8.16 kilometra.

“Ekipet e AFAD (Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave) ndodhen në terren dhe po monitorojnë gjendjen. Deri më tani nuk kemi raportime për të lënduar”, tha Aydin Baruş, Guvernator i Malatya-s

Ndërkohë raportohet se tërmeti u ndie dhe në provincat fqinje të, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Siirt, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa dhe Gaziantep.

Më të lexuarat