BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x

Bota

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin (Video)

Publikohen pamjet kur puçistët tentuan të arrestonin Erdoganin
Recep Tayyip Erdogan i ka rezistuar një grusht shteti të ushtrisë në Turqi.
 
Megjithëse u raportua se presidenti turk kërkoi azil në Britani të Madhe dhe Gjermani, u zbulua se Erdogan kishte qëndruar në qytetin turistik të Marmarisit.
 
Erdogan me të arritur në Stamboll pas dështimit të puçit ushtarak, kishte deklaruar se hoteli ku kishte qëndruar ishte bombarduar, transmeton Telegrafi.
 
Por, tek sot kanë dal në shesh disa video të siguruara prej medieve turke teksa shihet një operacion i gjerë për arrestimin e presidentit turk.
 
Ushtarët shihen duke bastisur hotelin ku ka qëndruar për pushime Erdogan, i cili ishte larguar gjysmë ore para përpjekjes për arrestimin prej ushtarëve.
 
Plani ishte që pas arrestimit të presidentit të dërgohet me helikopter në një burg të sigurisë së lartë, ndërsa sipas mediave turke, tek ushtarët janë gjetur edhe disa letra me emrat e komandantëve që do të udhëhiqnin shtetin.
 
Ndërsa sot ka filluar një operacion i gjerë për arrestimin e gjashtë ushtarëve dhe dy komandantëve që ishin pjesë e këtij operacioni, të cilët janë arratisur drejt maleve të Konyas, ndërsa pak çaste më parë janë arrestuar.
 
Vlen të theksohet se presidenti 62-vjeçar morri pjesë sot në varrimin e mikut të tij, përkatësisht shqiptarit prej Kumanovës së Maqedonisë, Erol Olcakut, të cilin e ka vlerësuar lartë Erdogan duke e cilësuar si një diamant.