BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Publikohen pamjet mbresëlënëse/ Ylberi në re, fenomeni i jashtëzakonshëm natyror mahnit botën

Publikohen pamjet mbresëlënëse/ Ylberi në re, fenomeni i

Një ngjarje vërtet e jashtëzakonshme natyrore është vënë re në Kinë, që mori jo pak vëmendjen e rrjeteve sociale në mbarë botën, si diçka që nuk kishte ndodhur kurrë më parë.

Njerëzit që shikonin qiellin hasën në një fenomen vizual shumë të rrallë, teksa vunë re se retë pileus morën një ngjyrë ylberi. Retë e ylberit Pileus janë parë mbi liqenin Lugu në provincën Sichuan të Kinës jugperëndimore.

Publikohen pamjet mbresëlënëse/ Ylberi në re, fenomeni i
Retë, të cilat morën ngjyrat e ylberit, zgjuan admirim e të gjithë kureshtarëve, por edhe njerëzve të thjeshtë, pasi retë arrihej të shiheshin edhe me sy të lirë.

Publikohen pamjet mbresëlënëse/ Ylberi në re, fenomeni i

Sipas shkencëtarëve, ky fenomen natyror formohet nga rrezet e diellit dhe strukturat kristalore të akullit në retë. Këto re, të cilat zakonisht janë jetëshkurtër, formohen mbi retë nën grumbull. Retë e ylberit formohen nga rrymat e forta të ajrit me lagështi nga gjerësi të ulëta.

 

Më të lexuarat