BREAKING NEWS

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve komunikon vendimin e fundit

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19,
x

Bota

Publikohet bilanci i Covid-19, ja çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit në Itali

Publikohet bilanci i Covid-19, ja çfarë ka ndodhur 24 orët e

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19.
Në shtetin fqinj në 24 orët e fundit janë regjistruar 13.633 raste të reja më koronavirus në 267.567 tamponë të kryer. Por numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se një ditë më parë ku ishin 14.078 raste.

Ndërsa jetët e humbura në 24 orët e fundit janë 472 persona, ndërkohë që një ditë më parë ishin 521 të vdekur. Gjithsej që prej nisjes së pandemisë në Itali kanë humbur jetë 84 674 persona.