BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Bota

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për ‘Spiunazh’, ja çfarë u gjet gjatë kontrollit nga FBI (Dokumenti)

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për

Publikohet ditën e sotme dokumenti i gjykatës, ku  tregon se Ish-Presidenti Donald Trump po hetohet për shkelje të një ligji federal të njohur si Akti i Spiunazhit.

Urdhri thotë se agjentët janë të autorizuar të gjejnë prova që zbulojnë përpjekjet e Trump për të mbajtur në mënyrë të paligjshme informacione të ndjeshme që mund të ndihmojnë kundërshtarët amerikanë ose të shkatërrojnë ose fshehin dokumentet e qeverisë amerikane.

Ja çfarë thotë urdhri që lejoi agjentët e FBI-së të kryenin kontroll në rezidencën Mar-a-Lago:

– Çdo dokument fizik me shenja klasifikimi, së bashku me çdo kontejner/kuti

– Detaje në lidhje me ruajtjen ose transmetimin e informacionit të mbrojtjes kombëtare ose materialeve të klasifikuara

– Çdo rekord qeveritar dhe/ose presidencial nga mandati i Trump

– Çdo dëshmi e ndryshimit, shkatërrimit ose fshehjes së vetëdijshme të çdo dokumenti qeveritar dhe/ose presidencial, ose të ndonjë dokumenti me shenja klasifikimi.

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet përPublikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për