BREAKING NEWS

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x

Bota

Publikohet video që po ‘thyen’ rrjetin/ I riu bën gjestin heroik, hidhet mbi shinat e trenit për t’i shpëtuar jetën një burri

Publikohet video që po ‘thyen’ rrjetin/ I riu bën gjestin

Një student në New York vuri jetën e tij në rrezik, për të shpëtuar një burrë që kishte rënë në shinat e trenit.

Greko-amerikani Bryce Demopoulos (Bryce Demopoulos), student në Universitetin Cornell dhe banor i ishullit Roosevelt, zbriti në stacionin e Rrugës 138 së bashku me një mik për të hipur në tren. Duke zbritur, ai pa një burrë që qëndronte në shina. Pavarësisht se nuk e dinte kohën në dispozicion të tij, as gjendjen e burrit, Bryce Dimopoulos u hodh drejt e në shina dhe u përpoq ta shpëtonte burrin.

Studenti u hodh në shina, e ndihmoi burrin të kthehej në platformë, më pas u ngjit vetë, duke arritur të dilte nga shinat pasi dritat e trenit që po afrohej dukej se hynin në stacionin pas tij.