BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Putin bisedë telefonike me kryeministrin italian, ja çfarë i kërkon Draghit

Putin bisedë telefonike me kryeministrin italian, ja çfarë i

Presidenti rus Vladimir Putin ka zhvilluar pasditen e sotme një bisedë telefonike me kryeministrin italian Mario Draghi.

Gjatë bisedës, lideri rus është shprehur se është i gatshëm të ndihmojë në tejkalimin e krizës ushqimore përmes eksportit të drithërave dhe plehrave, në këmbim të heqjes së sanksioneve. Kjo sipas asaj që raportohet nga Kremlini, cituar nga Tass.

Gjatë bisedës thuhet se Putin konfirmoi se Rusia synon të garantojë furnizim të pandërprerë të gazit me çmimet e përcaktuara në kontratat për Italinë.

Po ashtu, Putin është shprehur se Moska po bën “përpjekje për të siguruar lundrim të sigurt në Azov dhe në Detin e Zi, duke shtuar se Ukraina po pengon hapjen e korridoreve humanitare për nisjen e “anijeve civile” të ngarkuara me grurë.

Presidenti rus më pas e informoi Draghin për negociatat “të pezulluara nga Kievi” dhe raportoi se ai po punon për “krijimin e një jete paqësore në qytetet e ‘çliruara’ të Donbasit”.