BREAKING NEWS

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,
x
BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x

Bota

Putin i dëshpëruar nga humbjet në Ukrainë, zbulohet çfarë po planifikon t’i kërkojë Kim Jong Un, në këmbim do t’i dhurojë grurë dhe energji

Putin i dëshpëruar nga humbjet në Ukrainë, zbulohet

Media britanike DailyMail raporton se Presidenti rus Vladimir Putin është i dëshpëruar për të dal fitues nga beteja që nisi në Ukrainë dhe po mendon t’i drejtohet diktatorit të Koresë së Veriut Kim Jong Un për ndihmë.

Me qëllim përmbushjen e synimit të tij për pushtimin total të Ukrainës, kreu i Kremlinit është i gatshëm të ofrojë energji dhe grurë në këmbim të 100,000 ushtarëve.

Koreja e Veriut e ka bërë të qartë përmes ‘kanaleve diplomatike’ se përveç sigurimit të ndërtuesve për të riparuar dëmet e luftës, ajo është e gatshme të furnizojë një forcë të madhe luftarake në një përpjekje për të prishur ekuilibrin në favor të Moskës, raportoi agjencia e lajmeve Regnum.

Ata do të dislokohen në forcat e Republikës Popullore të Donetskut [DPR] pro-Putin dhe të Republikës Popullore të Luhansk [LPR], të cilat Kim i ka njohur së fundmi si vende të pavarura.

“Vendi është gati të transferojë deri në 100,000 ushtarë të tij në Donbas”, thuhet në raportin e agjencisë së lajmeve pro-Kremlinit.

Pheniani do të jetë në gjendje të transferojë njësitë e tij taktike në Donbas dhe në këmbim, drithërat dhe energjia do të furnizonin ekonominë e goditur nga recesioni dhe pandemia në Korenë e Veriut.

Një ekspert kryesor i mbrojtjes në Moskë, koloneli rezervë Igor Korotchenko, i tha televizionit shtetëror rus: “Ne nuk duhet të kemi turp të pranojmë dorën e shtrirë ndaj nesh nga Kim Jong-un”.

Korotchenko, kryeredaktor i revistës ruse të Mbrojtjes Kombëtare në kanalin Rossiya 1, tha: “Ka raporte që 100,000 vullnetarë koreano-veriorë janë të përgatitur të vijnë dhe të marrin pjesë në konflikt.”

“Nëse vullnetarët e Koresë së Veriut me sistemet e tyre të artilerisë, përvojën e pasur me luftën kundër baterive dhe sistemet e raketave të shumëfishta të kalibrit të madh, të prodhuara në Korenë e Veriut, duan të marrin pjesë në konflikt, le t’i japim dritën jeshile impulsit të tyre vullnetar”, tha Korotchenko.