BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

Putin i frikësuar? Skualifikohet nga gara kandidati që e sfidoi në 2018-ën

Putin i frikësuar? Skualifikohet nga gara kandidati që e sfidoi

Autoritetet zgjedhore në Rusi, vendosën që të përjashtonin nga gara për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen në shtator të këtij viti, kandidatin e Partisë Komuniste, Pavel Grudinin.

Grudinin, i cili fitoi 12% të votave kur sfidoi Vladimir Putin në zgjedhjet presidenciale në viti 2018, u përjashtua nga një listë e kandidatëve sepse Prokuroria kishte gjetur aksione në pronësi të tij, në një kompani të huaj, shkruan agjencia e lajmeve, Reuters.  

Por, 60-vjeçari faktin se mund të kishte aksione në kompani të huaja dhe e lidhi skualifikimin e tij nga komisioni qendror i zgjedhjeve me potencialin për partitë e opozitës për të postuar një rezultat të fortë në shtator.

Një sondazh i kryer kohëve të fundit tregoi se Partia Komuniste dhe partitë tjera opozitare mund të përbëjnë rrezik serioz ndaj mbizotërimit të partisë së Putinit, Rusia e Bashkuar, në Dumën Shtetërore, që është dhoma e ulët e Kuvendit të Rusisë.

“Partia (Komuniste) është parti opozitare. Dikush është i frikësuar nga efekti i madh që bashkimi i forcave të majta do të mund të kishte”, citohet të ketë thënë Grudinini.

Kryetari i Partisë Komuniste të Rusisë, Gennady Zyuganov, u zotua se do të paraqesë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të autoriteteve që ia ndalon pjesëmarrjen në garë kandidatit të partisë së tij.

Më të lexuarat