BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

“Putin i ka bërë llogaritë gabim për ukrainasit”, vjen deklarata e fortë nga Britania e Madhe

“Putin i ka bërë llogaritë gabim për

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), Neil Bush ka deklaruar se Putin i ka bërë llogaritë gabim në Ukrainë për sa i përket disave pikave.

Në një deklaratë, Neil Bush tha se forcat ruse kishin “nënvlerësuar” popullin ukrainas dhe rezultati i agresionit të tyre kishte qenë “bashkimi i botës së lirë në mbështetje të Ukrainës”.

“Qeveria ruse i ka bërë llogaritë gabim në Ukrainë në disa pika. Së pari, ata kanë nënvlerësuar vendosmërinë dhe heroizmin e popullit ukrainas, i cili mbrojti me sukses kryeqytetin e tij dhe i detyroi pushtuesit rusë të tërhiqen.

Së dyti, ata kanë nënvlerësuar vendosmërinë e komunitetit ndërkombëtar; rezultati i këtij agresioni ka qenë bashkimi i botës së lirë në mbështetje të Ukrainës, duke forcuar bashkëpunimin ndërkombëtar dhe duke e izoluar Rusinë politikisht dhe ekonomikisht.

Dhe së fundmi, ata e kanë nënvlerësuar forcën e parimit të sovranitetit në shekullin e 21-të; veprimet e Presidentit Putin vetëm kanë sjellë në fokus të drejtën e të gjitha vendeve për të përcaktuar politikën e tyre të jashtme, të mbrojtjes dhe të sigurisë.”, u shpreh ai.