BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

Putin i pakënaqur me rezultatet, merr vendimin drastik për komandantin e Flotës së Detit të Zi

Putin i pakënaqur me rezultatet, merr vendimin drastik për komandantin

Putin ka shkarkuar ditën e sotme komandantin e flotës detare të Detit të Zi, e cila është e vendosur në Krimenë e aneksuar nga Rusia. Lajmin e bëri të ditur agjencia ruse e lajmeve RIA, duke cituar burime, pas goditjeve të marra nga bazat ushtarake ruse në gadishull në nëntë ditët e fundit.

Nëse ndryshimi konfirmohet, largimi i komandantit të mëparshëm Igor Osipov do të shënonte shkarkimin më të lartë të një zyrtari ushtarak në gati gjashtë muaj që nga pushtimi i Ukrainës. Agjencia shtetërore e lajmeve RIA, duke cituar burimet e saj, shkroi se komandanti i ri, Viktor Sokolov, u prezantua me anëtarët e këshillit ushtarak të flotës në portin e Sevastopolit.

Një burim tha se ishte ” normale ” që emërimi nuk u shpall publikisht pasi Rusia po zhvillon atë që e quan një ” operacion special ushtarak ” në Ukrainë. Flota e Detit të Zi , e cila ka një histori të nderuar në Rusi, ka pësuar disa “poshtërime” publike gjatë luftës së nisur nga Presidenti Vladimir Putin më 24 shkurt.

Në prill , Ukraina goditi anijen kryesore të flotës së Detit të Zi në Moskë me raketa Neptun, duke bërë që ajo të merrte zjarr dhe të fundosej. Javën e kaluar në bazën ajrore Saki në Krimenë jugperëndimore, e cila është afër selisë së flotës në Sevastopol, ndodhën një seri shpërthimesh që shkatërruan tetë avionë luftarakë, sipas imazheve satelitore.