Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Putin i shqetësuar për pjesën lindore të Ukrainës

Putin i shqetësuar për pjesën lindore të Ukrainës

Postuar: 14/04/2014 - 20:05

 
Kremlini thotë se presidenti rus, Vladimir Putin, me “shqetësim të madh” po ndjek situatën në pjesën lindore të Ukrainës. Zëdhënësi i presidencës ruse, Dmitry Peskov, sot po ashtu tha se Putin ka marrë “shumë thirrje nga rajonet lindore të Ukrainës, që i ishin adresuar personalisht”, duke kërkuar ndihmën ruse. 
 
Nuk ka pasur komente të tjera nga zëdhënësi Peskov lidhur me atë se çfarë lloji të ndihmës është kërkuar nga pjesa lindore e Ukrainës. 
 
Kjo deklaratë e Kremlinit u bë derisa grupet proruse i kanë okupuar ndërtesat në disa qytete dhe fshatra në pjesën lindore të Ukrainës. Shtetet perëndimore e kanë akuzuar Moskën se i ka orkestruar trazirat.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 11:42

Fotoja shokuese e një babai me të bijën 2 vjeçare që u mbytën në Rio Grande ndërsa përpiqeshin të kalonin kufirin mes Meksikës së SHBA, duke shmangur muret, ka tronditur opinionin publik në SHBA.

Postuar: 26/06/2019 - 09:07

Deklaratave të presidentit iranian Hassan Rouhani, i cili komentoi sanksionet e fundit të imponua

Postuar: 26/06/2019 - 07:26

Presidenti amerikan Donald Trump ka përshkallëzuar dje kërcënimet e përdorimit të forcës kundër I

Postuar: 25/06/2019 - 19:58

SHBA, Izraeli dhe Rusia kanë arritur marrëveshje rreth shumicës së çështjeve sa i përket zgjidh

Postuar: 25/06/2019 - 19:48

Të premten e ardhshme Këshilli Federal do të trajtojë paketën e migracionit.

Postuar: 25/06/2019 - 19:34

Ministri i Jashtëm i Kubës, Bruno Rodríguez tha sot se autoritetet e vendit shprehin mbështejen

Postuar: 25/06/2019 - 18:52

Parashikuesit e motit bënë shaka teksa thanë se “ferri po vjen” në Europë, duke qen