BREAKING NEWS

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të nisë luftën bërthamore që mund të na çojë në katastrofën më të madhe që ka parë njerëzimi

Inteligjenca amerikane fut në ankth botën: Ja se kur Putin do të
x
BREAKING NEWS

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e Hapur” dhe rrit prezencën ushtarake në rajon, ja si Londra do të parandalojë skenarët destabilizues të Moskës

Anglia i pret shpresat Vuçiçit për “Ballkanin e
x
BREAKING NEWS

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të mëdhenj”, zbulon se shumë dosje të bujshme që ka në dorë SPAK po hetohen nga amerikanët

Ngjela paralajmëron arrestimin e “peshqve të
x
BREAKING NEWS

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron fundin e tmerrshëm për Vladimir Putinin

Rusia bën tërheqjen e parë nga Ukraina, SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në Suedi dhe Finlandë, ne do të përgjigjemi

Putini i tregon “vijat e kuqe: NATO: Nëse dërgon trupa në
x
BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x

Bota

“Putin ka kancer në gjak, para pushtimit bëri operacion”/ Regjistrimi i fshehtë që po çmend botën, ja çfarë thuhet për presidentin rus

“Putin ka kancer në gjak, para pushtimit bëri operacion”/

Vladimir Putin është “shumë i sëmurë me kancer në gjak”, këtë pohim sipas The Independent, e ka bërë një oligark që ka lidhje të ngushta me presidentin rus, por identiteti i të cilit, për arsye sigurie nuk bëhet publik.

Oligarku u regjistrua  duke diskutuar shëndetin e Putinit me një sipërmarrës perëndimor në mesin e muajit mars. Regjistrimi është siguruar së fundi nga revista amerikane New Lines.

Pretendimet e reja mbi shëndetin e Vladimir Putinit vijnë në kohën kur lideri i Kremlinit është shfaqur i dobësuar në eventet publike, përfshirë kremtimin e Ditës së Fitores javën e kaluar, ndërsa disa videot që kanë qarkulluar kohë më parë, e tregonin me dorën që i tundej në mënyrë të pakontrolluar”.

Publikisht Kremlini vazhdon të deklarojë se Putini është mirë, por masat e tij të rrepta gjatë pandemisë dhe përdorimi i një tavoline të gjatë për të takuar udhëheqës të tjerë politikë i kanë forcuar thashethemet.

Oligarku rus thotë në regjistrim se Putin ka pasur një operacion në shpinë të lidhur me kancerin e tij në gjak pak përpara se të urdhëronte pushtimin e Ukrainës.

Sipas tij, ka një zhgënjim të thellë në Moskë për gjendjen e ekonomisë dhe, duke folur me sa duket edhe në emër emër të oligarkëve të tjerë, dëgjohet të thotë se  “ne të gjithë shpresojmë” që të vdesë.

“Putini shkatërroi ekonominë e Rusisë, ekonominë e Ukrainës dhe shumë ekonomi të tjera, absolutisht i shkatërroi“, shprehet ai ndërsa shton: “Problemi është në kokën e tij. Një i çmendur që kthen gjithë botën përmbys”.