BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Putin kërcënoi NATO-n, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar dhe jep mesazhin e fuqishëm

Putin kërcënoi NATO-n, reagon 'dhëmbë për

Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar, Liz Truss thotë se retorika e Vladimir Putinit duhet injoruar pasi presidenti rus lëshoi ????një kërcënim të ri ndaj NATO-s.

Putin thotë se Moska do të përgjigjet nëse NATO vendos infrastrukturën ushtarake në Finlandë dhe Suedi pasi ato t’i bashkohen aleancës.

“Ne e kemi dëgjuar këtë retorikë nga Putin për të gjitha llojet e planeve në të kaluarën”, tha Truss në samitin e NATO-s në Madrid.

“Pra, ai tha se ishte një vijë e kuqe për të që Finlanda dhe Suedia do të bashkoheshin me NATO-n, ai tha se ishte një vijë e kuqe nëse vendet perëndimore furnizonin me armë Ukrainën…

“Ne duhet të injorojmë retorikën dhe në vend të kësaj të bëjmë gjithçka që mundemi për të vazhduar të mbështesim Ukrainën me armët që i nevojiten për të fituar këtë luftë të tmerrshme”, u shpreh Truss.

Më të lexuarat