BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Bota

Putin miraton ligjin ekstrem: Deri në 15 vite burg për ata që...

Putin miraton ligjin ekstrem: Deri në 15 vite burg për ata që...

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar ditën e sotme projektligjin për burgosjen e atyre që publikojnë lajme që Rusia i konsideron të rreme.

Kjo jep një shtrirje shumë më të gjerë, duke u zgjeruar në një ligj të mëparshëm që lidhet më drejtpërdrejt me pushtimin e vazhdueshëm të Ukrainës fqinje.

Agence France-Presse shkruan më tej:

Projektligji, i miratuar nga parlamenti rus këtë javë, parashikon kushte burgimi dhe gjoba për njerëzit që publikojnë “informacione të rreme me vetëdije” në lidhje me veprimet jashtë vendit nga agjencitë qeveritare ruse.

Nëse informacioni i rremë “ka shkaktuar pasoja të rënda”, dënohet me 15 vjet burg.

Projektligji i ri zgjerohet në një ligj të miratuar më parë në mars që lejon deri në 15 vjet burg për publikimin e informacionit të rremë në lidhje me ushtrinë ruse.

Ndërkohë, agjencia e lajmeve Associated Press raporton se ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov mohon që Rusia të ketë pushtuar Ukrainën.