BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Putin në krizë për ushtarë, inteligjenca britanike zbulon skandalin, ja si po lirohen vrasësit dhe përdhunuesit nga burgu për t’iu bashkuar ushtrisë ruse

Putin në krizë për ushtarë, inteligjenca britanike zbulon

Është zbuluar se Vladimir Putin po liron nga burgu vrasësit dhe përdhunuesit për të forcuar ushtrinë e tij të shkatërruar ruse. Sipas aktivistëve të të drejtave të njeriut, më shumë se 100,000 njerëz janë liruar nga burgjet ruse për të luftuar në Ukrainë , me disa të dënuar për disa nga krimet më brutale të vendit. Putini po mbështetet gjithnjë e më shumë në taktikën, e cila ishte pioniere nga shefi i ndjerë i Grupit Wagner, Yevgeny PrigozhiN për të shmangur thirrjen e një mobilizimi tjetër të diskutueshëm përpara zgjedhjeve presidenciale të vitit të ardhshëm. Një nga të liruarit ishte Vladislav Kanyus, një i ri që vrau ish të dashurën e tij Vera Pekhteleva, duke e torturuar, mbytur dhe goditur me thikë për orë të tëra. Falja e Kanyus u bë kryefjalë në Rusi pasi nëna e Pekhteleva, Oksana, mori një foto të tij jashtë burgut dhe të rrethuar nga ushtarë të tjerë. Ajo tha për Washington Post: “Mendova se po çmendesha, vazhdoj të zmadhoj këtë foto dhe të shikoj fytyrën e tij me mosbesim”. Por nuk mbaron me kaq.  Presidenti i dëshpëruar rus Putin po u ofron rekrutëve të rinj një milion rubla për t'u bashkuar me ushtrinë, pasi lufta e tij katastrofike në Ukrainë ka vrarë më shumë se 300,000 ushtarë rusë. Burimet e inteligjencës në Britani besojnë se më shumë se një çerek milioni rusë janë vrarë në fushën e betejës që kur Kremlini urdhëroi sulmin ndaj Ukrainës fqinje në shkurt 2022.Tani një vijë e madhe fronti prej 600 miljesh ndan dy forcat pasi ukrainasit ngritën një mbrojtje të guximshme që i shtyu forcat ruse në lindje të vendit. Burimet e inteligjencës britanike vlerësuan gjithashtu se dhjetëra mijëra ushtarë rusë kanë dezertuar.

Më të lexuarat