BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Bota

Putin po 'braktiset' masivisht nga rusët, Gjermania zbulon menjëherë atë që po ndodh nëpër ambasada

Putin po 'braktiset' masivisht nga rusët, Gjermania zbulon

Gjermani ka deklaruar se ka pasur një bum kërkesash për viza nga qytetarët rusë, situatë kjo e krijuar që pas deklaratës së presidentit rus Vladimir Putin, i cili njoftoi mobilizim të pjesshëm, referuar 300 rezervistëve të cilët do të dërgohen në front.

Reuters ka raportuar se ambasadat gjermane në vendet fqinje me Rusinë kanë parë një rritje të kërkesave për viza.

Der Spiegel raportoi më parë se misionet gjermane në Jerevan, Astana, Tbilisi, Baku dhe Minsk kishin regjistruar mijëra kërkesa për leje hyrjeje në Gjermani që nga deklarata e Putinit.

“Gjermania ka përjetuar një rritje të kërkesave për viza nga qytetarët rusë që nga urdhri i mobilizimit të Vladimir Putin. Në kryeqytetin e Gjeorgjisë Tbilisi, më shumë se 300 aplikime për viza u regjistruan nga shtetas rusë në ambasadën gjermane që kur filloi mobilizimi i pjesshëm në mes të kësaj jave”, ka deklaruar një burim nga Ministria e Jashtme gjermane.

Shifrat janë goxha të larta kur i krahason me kërkesat e muajve të fundit, që shkonin deri në maksimumi 20 kërkesa në muaj.