BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Putin pranon ftesën e Kim Jong Un për vizitë në Korenë e Veriut, çfarë pritet të ndodhë

Putin pranon ftesën e Kim Jong Un për vizitë në Korenë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka pranuar ftesën për ta vizituar Korenë e Veriut, ka njoftuar media shtetërore në Phenian.

Ky njoftim ka ardhur teksa lideri verikorean, Kim Jong Un e ka përmbyllur vizitën e tij të rrallë në Rusi.

Kim i izoluar, i cili nuk është larguar nga vendi i tij prej shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, e ka zhvilluar një takim “historik” me Putinin të mërkurën, ka thënë agjencia shtetërore verikoreane.

Në mesin e rezultateve të samitit të liderëve kanë qenë premtimet e Rusisë për t’i ndihmuar Koresë së Veriut në avancimin e programit hapësinor, sipas agjencive ruse të lajmeve.

Vetë Putin u ka thënë gazetarëve se ka parë “mundësi” për bashkëpunim ushtarak mes dy vendeve.

Aleatet historike, Rusia dhe Koreja e Veriut, përballen me sanksione globale – Moska për luftën e nisur në Ukrainë, ndërsa Pheniani për testimet bërthamore – dhe vizita e Kimit është kritikuar ashpër, pas dyshimeve për arritje të ndonjë marrëveshjeje për armët.

Udhëheqësi i partisë në pushtet në Korenë e Jugut e ka kritikuar atë që e ka quajtur “marrëveshje të djallit” në mes të Moskës dhe Phenianiat, derisa Japonia ka paralajmëruar të enjten kundër shkeljes së ndalesave të Kombeve të Bashkuara për marrëveshje me armët.

“Ne jemi duke i vështruar me shqetësime bisedimet, përfshirë mundësinë e shkeljeve të reja të ndalesave të OKB-së”, ka thënë ministrja e re e Jashtme në Japoni, Yoko Kamikawa./Rel/

Më të lexuarat