BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Bota

I dalë në pension, Putin thërret gjeneralin obez për të udhëhequr forcat në Ukrainë

I dalë në pension, Putin thërret gjeneralin obez për të

Putini ka thirrur një gjeneral të shëndoshë, të dalë në pension për të marrë komandën e forcave në Ukrainë.

Gjenerali Pavel, 67 vjeç, është thirrur nga jeta e tij e rehatshme në periferi të Moskës dhe i është thënë të shkojë në vijat e frontit të Ukrainës lindore.

Ai tani do të marrë drejtimin e forcave speciale ruse që veprojnë në rajon pasi ish-komandanti i njësisë u plagos rëndë në një sulm artilerie.

Një veteran i pushtimit fatkeq të Bashkimit Sovjetik në Afganistan në vitet 1980 dhe një anëtar i forcave speciale të Rusisë, gjenerali Pavel e ka lënë veten të shkojë në mënyrë të konsiderueshme që nga pensionimi pesë vjet më parë.

Mediat e huaja shkruajnë se ai ha pesë vakte në ditë dhe i pastron të gjitha me një litër vodka. Që nga kthimi në shërbim, atij i është dashur të punojë posaçërisht uniformën e tij dhe duhet të veshë dy grupe parzmore për të siguruar që trupi i tij të jetë i mbrojtur.