BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

“Putini ka shkatërruar paqen!”, Biden jep lajmin e mirë: Do të forcojmë fuqinë ushtarake në Evropë, ja shtetet ku do të çojmë avionë luftarak shtesë

“Putini ka shkatërruar paqen!”, Biden jep lajmin e mirë:

Presidenti amerikan, Joe Biden ka njoftuar ditën e sotme se do të forcojë fuqinë ushtarake të SHBA-së në Evropë mes kërcënimit në rritje të një lufte të plotë me Rusinë.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë konfirmoi se SHBA do të dërgojë avionë shtesë F-35 në Mbretërinë e Bashkuar,  dy shkatërrues të tjerë në Spanjë dhe do të krijojë një seli të përhershme të Ushtrisë së 5-të në Poloni, raporton The Sun.

Ai tha gjithashtu se përforcime do të ketë edhe në Rumani dhe më shumë mbrojtje ajrore dhe aftësi të tjera do të vendosen në Gjermani dhe Itali.

Aleatët e Putinit kanë diskutuar kohët e fundit për pushtimin e vendeve baltike në mes të kërcënimeve gjithnjë e më ekstreme për të sulmuar Londrën dhe Uashingtonin.

Biden u zotua të sigurohet që NATO të jetë gati për të përballuar kërcënimet nga të gjitha drejtimet në të gjitha fushat, ajrore dhe detare.

“Putini ka shkatërruar paqen në Evropë”, tha ai në fillim të samitit të NATO-s sot në Madrid.

“Ne jemi duke u rritur. Ne po dëshmojmë se NATO është më e nevojshme tani se kurrë. Sot po njoftoj se Shtetet e Bashkuara do të përmirësojnë qëndrimin tonë të forcës në Evropë dhe do t’i përgjigjen mjedisit në ndryshim të sigurisë, si dhe do të forcojnë sigurinë tonë kolektive.”

Rritja e planifikuar për trupat në Poloni dhe Rumani do të forcojë krahun lindor të aleancës në kufirin me Ukrainën, tha ai.

 

Më të lexuarat