Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qëllohet me thikë ministri, dërgohet menjëherë me helikopter në spitalin e kryeqytetit

Postuar: 10/10/2019 - 19:56

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indonezi. Raportohet se është goditur me thikë ministri i Sigurisë  nga persona, të cilët policia thotë se janë “frymëzuar” nga një grup i Shtetit Islamik.

Ish shefi ushtarak pësoi “dy plagë të thella” në stomakun e tij, por bëhet me dije se është në gjendje të qëndrueshme dhe jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, një oficer policie si dhe dy persona të tjerë u plagosën nga ky sulm, ndërsa dy të dyshuarit, një burrë dhe një grua janë vënë nën pranga.

Ministri u dërgua menjëherë me helikopter në spitalin e kryeqytetit, në Xhakartë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 21:30

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron duket se i ka hedhur pas shpine deklaratat e forta nga vendet dhe disa nga liderët europianë për bllokimin e gegociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Postuar: 21/10/2019 - 20:24

Japonia do të goditet nga dy stuhi të tjera rreth një javë pas tajfunit Hagibis që vrau të pakt

Postuar: 21/10/2019 - 18:48

Mbreti 67-vjeçar i Tailandës, Maha Vajiralongkorn i ka hequr sot titujt një prej bashkëjetuesve

Postuar: 21/10/2019 - 18:31

Një avion i linjave American Airlines që fluturonte nga Londra drejt SHBA ndryshoi rrugë drejt

Postuar: 21/10/2019 - 18:22

Disa pamje të frikshme janë regjistruar nga kamerat e sigurisë në gjimnazin e Portland, Oregon, k

Postuar: 21/10/2019 - 18:20

Kreu i rrjetit Wikileaks, Julian Assange dukej sot që mezi mbante lotët teksa tha se  &ldq

Postuar: 21/10/2019 - 18:17

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti ajror.