BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Bota

Qeni vret 45-vjeçaren në Zvicër

Qeni vret 45-vjeçaren në Zvicër

Qeni vret 45-vjeçaren në Zvicër

Gruaja 45-vjeçare u gjet e vdekur brenda një qendre për trajnimin e qenve në Auboranges, në kantonin e Fribourg të martën.

Në një deklaratë të lëshuar të mërkurën, policia tha se qeni së pari kishte bllokuar oficerët dhe të tjerët për t’iu afruar gruas dhe më pas kishte sulmuar dhe mbytur një oficere policie femër para se të qellohej për vdekje nga partneri i saj.

Autoritetet fillimisht ishin në mëdyshje të spekulonin shkakun e vdekjes, por të premten ata njoftuan se autopsia kishte treguar që ajo kishte pësuar plagë të shumta serioze në krah.

“Gjetjet fillestare të autopsisë tregojnë se ajo u sulmua për vdekje për shkak të plagëve të shumta të rënda në gjymtyrët e saj të sipërme. Këto plagë u shkaktuan nga qeni”, tha zyra e prokurorit e Friborg-ut në deklaratën e së premtes.

Hetimet po vijojnë për rrethanat e sulmit.