Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qeveria italiane mbledhje të jashtëzakonshme në Genova/ A do merren masa?

Postuar: 18/08/2018 - 14:37

Pasi viktimat e tragjedisë në Genova u përcollën për në banesën e fundit, Këshilli i Ministrave do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme në këtë qytet. Mediat italiane raportojnë se mbledhja do të mbahet në prefekturë në orën 15:00.
Qeveria italiane synon që të vendos mbi ndërhyrjet për gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin e Genovas pas shembjes së urës Morandi më 14 gusht.
 
Ndërkohë në orën 16:00 do të mbahet një konferencë për shtyp lidhur me autostradën. Kujtojmë se tragjedia e Genovas u mori jetën 41 persona, ndërsa një person rezulton ende i zhdukur. Sakaq, 15 persona mbetën të plagosur, disa prej tyre rëndë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.