BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Bota

Qeveria ngre alarmin, paralajmëron prindërit për fenomenin e rrezikshëm: Kini kujdes fëmijët, po rekrutohen nga kartelet e drogës nëpërmjet...

Qeveria ngre alarmin, paralajmëron prindërit për fenomenin e

Qeveria e Meksikës u ka bërë thirrje prindërve që të tregohen të kujdesshëm ndaj fëmijëve të tyre në përdorimin e video-lojërave, pasi janë evidentuar raste të karteleve të drogës që dyshohet se rekrutonin të mitur përmes platformave online.

Zyrtarët e sigurisë kanë zbuluar një rast të ngjashëm në jug të Meksikës.

“Rekrutuesit përdornin iniciale për kartelet e dhunshme si “Gjenerata e re Jalisco, Karteli i Verilindje apo dhe identitete të tjera, bëri me dije zëvendës shefi i Sigurisë , Ricardo Mejia në një komunikim për mediat.

Sipas të dhënave të Rrjetit të Meksikës për të Drejtat e Fëmijëve, rreth 30,000 të rinj janë rekrutuar nga kartelet e drogës deri në vitin 2019.

Vrasjet në Meksikë janë në nivele rekord pas trafikantët e drogës dhe sindikata të krimit të organizuar luftojnë me njëra-tjetrën, duke shkaktuar varre masive, shkruajnë mediat e huaja.