Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Bota

Qindra të plagosur nga shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit, makina e rrugë të copëtuara (VIDEO)

Qindra të plagosur nga shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e

Një shpërthim i madh ka ndodhur ditën e sotme në zonën e portit të Bejrutit në Liban, ku qindra njerëz janë plagosur. Nga forca e shpërthimit në depon e fishekzjarrëve shumë prej xhamave të ndërtesave që ndodheshin afër janë copëtuar.

Shumë ndërtesa u dëmtuan nga shpërthimi, përfshirë edhe selinë e ish-kryeministrit Saad Hariri dhe zyrën e CNN-së në qytet. Një re e kuqe e varur mbi Beirut duket pas shpërthimit ndërsa ekipet e zjarrfikësve nxituan në vendngjarje për të provuar të shuanin zjarrin. Shtëpitë deri në 10 kilometra larg ishin dëmtuar, sipas dëshmitarëve, dhe video e mediave lokale treguan makina të shkatërruara dhe të  copëtuara.