Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qytetarët e Nigerit protestojnë kundër "Charlie Hebdo", i vënë zjarrin qendrës kulturore franceze

Qytetarët e Nigerit protestojnë kundër "Charlie Hebdo", i vënë zjarrin qendrës kulturore franceze

Postuar: 16/01/2015 - 19:58

Qytetarët e Nigerit janë ngritur në protesta pas publikimit të karikaturës së Profetit Muhamed në revistën satirike franceze "Charlie Hebdo'.
 
Të inatosur nga veprimi i revistës, protestuesit i kanë vënë zjarrin qendrës kulturore franceze në Zinder të Nigerit.
 
Lajmi është bërë i ditur nga drejtori i kësaj qendre.
 
Mësohet se protestuesit, rreth 50 persona, kanë shkatërruar derën e qendrës kulturore, duke i vënë zjarrin kafenesë, librarisë dhe zyrave të tjera brenda saj.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min