BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Bota

“Qytetarët të panikosur”/ Tërmet 6 ballë në Greqi, reagon kryebashkiaku dhe tregon sa zgjati tmerri: Njerëzit kanë lënë shtëpitë e tyre dhe kanë dalë rrugëve!

“Qytetarët të panikosur”/ Tërmet 6 ballë në

Pas tërmetit 6 ballë i cili ra në Elasona të Larisas në Greqi, ka reaguar edhe kryebashkiaku Nikos Gatsas i cili ka kërkuar që të nisin vlerësimet për dëmet materiale që mund të jenë krijuar.

“Zgjati më shumë se 15 sekonda dhe qytetarët dolën në rrugë duke lënë shtëpitë e tyre. Ende nuk ka njoftime për lëndime ose dëme”, tha Nikos Gatsas.

Sipas tij situata është nën kontroll pavarësisht se njerëzit janë të frikësuar dhe i ka kapur paniku.