BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Qytetarëve iu soset durimi në karantinë/ Godasin në krye të detyrës me shkelma policen në fytyrë

Qytetarëve iu soset durimi në karantinë/ Godasin në krye

Qytetarët të lodhur dhe të stresuar nga masat e gjata anti-covid nuk janë pritur aspak mirë. Një rast i shëmtuar është raportuar në Sydnej, për shkak të kësaj situate.

Mediat vendase shkruajnë se një burrë ka sulmuar dy police femra gjatë orarit të punës.

Dy policet ishin në terren, në kuadër të ligjit të karantinës, për të mos lejuar qytetarët që të lëvizin. Pikërisht për këtë, agresori godet me shkelm në fytyrën një nga oficeren, ndërsa tjetra tenton ta ndalojë duke i hedhur spraj djegës.

Mësohet se ky debat ka nisur pasi oficerja i ka kërkruar qytetarit që të ngjitet në trotuar, gjatë orarit të izolimit. Ndërkohë, dhuna ndaj policisë në Sydnej është bërë fenomen tashmë. Kjo vjen pasi vendi po përballet me karantinim të shpeshtë.