BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

“Ra nga shkallët...”, spekulimet rreth shëndetit të Putinit nuk kanë kufij: Rrëzimi i provokoi jashtëqitje të pavullnetshme

“Ra nga shkallët...”, spekulimet rreth shëndetit të

Sapo Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt, thashethemet rreth njeriut që urdhëroi operacionin ushtarak filluan të vërtiteshin.

Spekulimet rreth shëndetit të Vladimir Putinit kanë qenë ndoshta tema më e zakonshme, pavarësisht se rrallë ka shumë më tepër se hamendje të kualifikuara për të mbështetur pretendimet e ndryshme.

Në të vërtetë, e tillë është natyra e fshehtësisë që mbulon Kremlinin, saqë historitë e shumta që dalin do të jenë pothuajse të pamundura për t’u verifikuar përfundimisht.

Informacioni më i fundit, dhe ndoshta më i çmenduri, në këtë rrjedhë raportesh buron nga një kanal në Telegram me 377,000 abonentë – i titulluar SVR General – që pretendon se ka lidhje me ekipin e sigurisë së presidentit rus.

Pjesa më tërheqëse e llogarisë në fjalë pretendon se Putin pësoi një rënie në shtëpinë e tij në Moskë.

Sipas pretendimit, kjo i shkaktoi liderit “dhimbje të fortë, duke provokuar jashtëqitje të pavullnetshme” – për të cilën la të kuptohet se ishte për shkak të një gjendjeje shëndetësore ekzistuese të stomakut (dhe gjerësisht të raportuar).

Histori të tilla në mënyrë të pashmangshme do të fitojnë tërheqje të konsiderueshme në mediat perëndimore, dhe e kanë bërë këtë në këtë rast.

Megjithatë, fakti që ato mund të shihen si potencialisht poshtëruese për liderin rus nuk duhet të neglizhohet duke pasur parasysh faktorin e qartë motivues që përfaqëson për cilindo nga kundërshtarët e tij, të cilët janë të prirur ta minojnë atë dhe të gatshëm të përdorin dezinformimin për këtë qëllim.