BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Raketa kineze bie në Tokë, reagon NASA dhe jep detajet

Raketa kineze bie në Tokë, reagon NASA dhe jep detajet

Një raketë kineze ka rënë përsëri në Tokë të shtunën mbi Oqeanin Indian.  NASA ka reaguar duke thënë se, Pekini nuk ka ndarë "informacionet specifike të trajektores" të nevojshme për të ditur se ku mund të bien mbeturinat e mundshme.

"Të gjitha vendet që fluturojnë në hapësirë, ??duhet të ndjekin praktikat më të mira të vendosura dhe të bëjnë pjesën e tyre për të ndarë këtë lloj informacioni paraprakisht për të lejuar parashikime të besueshme të rrezikut të mundshëm të ndikimit të mbeturinave," tha administratori i NASA-s Bill Nelson. "Të bësh këtë është thelbësore për përdorimin e përgjegjshëm të hapësirës dhe për të garantuar sigurinë e njerëzve këtu në Tokë."

Përdoruesit e mediave sociale në Malajzi postuan një video të asaj që dukej si mbetje raketash.

Aerospace Corp, një qendër kërkimore jofitimprurëse e financuar nga qeveria pranë Los Anxhelosit, tha se ishte e pamatur të lejohej që e gjithë faza kryesore e raketës, e cila peshon 22.5 ton (rreth 48,500 lb),  të kthehej në Tokë në një rihyrje të pakontrolluar.

Ambasada kineze në Uashington nuk ka komentuar. Kina tha në fillim të kësaj jave se do të gjurmonte nga afër mbeturinat, por tha se nuk përbëjnë rrezik.