BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Bota

Raketa ruse godet Ukrainën, gazetari rrëfen përjetimin: Ishte një shpërthim gjigant

Raketa ruse godet Ukrainën, gazetari rrëfen përjetimin: Ishte

Një gazetar i CNN ka rrëfyer momentin kur raketat ruse goditën të enjten zonën në qytetin lindor të Ukrainës në Kramatorks ku u vranë të paktën tre persona. Ekipi sapo kishte mbërritur në zonë ku pasi parkuan automjetin e tyre u gjendën para një sulmi rus që goditi ndërtesën që ndodhej para tyre. 

“Raketa ra të paktën 40 ose 50 metra larg vendit ku ndodheshim ne. Ishte një shpërthim gjigant”, tha Fred Pleitgen i CNN.

Ata nxituan të futen në një vend të sigurt bashkë me shumë banorë vendas. “Teksa ne po lëviznim unë u ktheva dhe ngrita sytë kur pashë raketën e dytë që goditi të njëjtën ndërtesë”.

Raketa e përdorur në këtë sulm hidhet zakonisht për të rrëzuar aeroplanët.

“Nëse ato përdoren kundër objektivave tokësorë, ato janë shumë të pasakta. Dhe sigurisht, nëse përdoren kundër objektivave tokësorë në qendrat urbane me popullsi të dendur, kjo i bën gjërat edhe më të rrezikshme,” deklaroi ai.