BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Bota

Raportohen 814 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali, ja sa raste të reja u shënuan

Raportohen 814 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në

Në 24 orët e fundit janë raportuar 24, 099 raste të reja në Itali. Ndërsa ditën e djeshme kishte një numër rekord të viktimave që nga fillimi i pandemisë, edhe sot numri i të vdekurve ka mbetur i lartë.

Mediat italiane raportojnë për 814 të vdekur në 24 orët e fundit. Dje u shënuan 993 viktima dhe rezultuan pozitivë me koronavirus 23,225 persona. Po ashtu 9 rajone janë futur në zonën e kuqe të rrezikshmërisë së lartë.