BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

Rasti i rrallë që po çudit botën/ Ky është i vetmi vend që nuk është prekur nga koronavirusi, nuk ka shënuar asnjë të infektuar, kryebashkiakja tregon sekretin

Rasti i rrallë që po çudit botën/ Ky është i

Pandemia globale e covid-19 ka shkaktuar një numër të lartë të infektuarish dhe të vdekurish. Pothuajse të gjithë vendet e botës janë prekur nga ky virus vdekjeprurës, por ka një vend në të cilin ende nuk është raportuar asnjë i infektuar.

Sipas Corriere di Umbria, ky vend ku nuk ka asnjë rast infektimi, është fshati i Bolognolës në rajonin Marche në Itali, i cili ka 150 banorë.

Kryebashkiakja Cristiana Gentili, është shprehur se e gjithë kjo ka ndodhur për shkak të bashkëpunimit të shkëlqyer midis të gjithëve, administratë, restorante, ambiente akomodimi, qytetarë.

Italia është një ndër vendet më të prekura për sa i përket pandemisë dhe numri total i infektimeve nga COVID ka shkuar 2,832,162, ndërkohë që ai i viktimave është 96,348, është një çudi që në fshatin e vogël italian ende nuk ka mbërritur virusi.