BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi/ Voton Erdogan, ja kush e shoqëron

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Turqi/ Voton Erdogan, ja kush e

Erdogan sapo mbërriti në shkollën e mesme Uskudar Saffet Celebi për të votuar, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij.

Turmat u mblodhën për të mbështetur Erdogan, ndërsa ai hyri brenda qendrës së votimit në lagjen Uskudar, ku jeton presidenti turk, megjithëse  ai nuk mori shumicën e votave në raundin e parë.

Qendrat e votimit janë hapur dhe rreth 60 milionë votues të Turqisë (diaspora tashmë ka votuar) janë të ftuar të zgjedhin midis vizioneve të paraqitura nga kandidatët nga ora 08:00 deri në orën 17:00.

49.5% e votave të siguruara nga Erdogan, në raundin e parë të 14 majit dëshmuan nëse mbështetjen e gjerë që ai gëzon. Përfshirë votuesit në zonat më të goditura nga tërmeti, i cili la të paktën 50,000 të vdekur dhe tre milionë të zhvendosur.