BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

Referendumet ruse në territoret Ukrainë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Kievi: Po shkatërrohet...

Referendumet ruse në territoret Ukrainë, reagon 'dhëmbë

Zyrtarët ukrainas kanë reaguar menjëher lidhur me mbajtjen e referendumeve ruse në territoret ukrainase, duke thënë se kjo gjë do të shkatërrojnë mundësinë e bisedimeve mes dy vendeve në lidhje me luftën.

“Çdo referendum për bashkimin me Rusinë në territoret ukrainase të pushtuara nga Rusia do të shkatërrojë çdo dritare të mbetur për bisedime midis Kievit dhe Moskës”, citohet nga The Guardian të ketë thënë zëdhënësi i zyrës së presidentit ukrainas.

Midis 23 dhe 27 shtatorit do të mbahen referendum për integrimin e Luhanskut, Donetskut dhe Khersionit në republikën e Rusisë.

Kështu kanë vendosur këshilltarët administrativë rusofilë të Republikave Popullore të dy rajone të Donbasit, raporton The Guardian.

“Referendumi për hyrjen e Republikës Popullore të Luhanskut në Federatën Ruse si subjekt i Federatës Ruse do të mbahet nga 23 deri më 27 shtator”, tha kreu i Republikës Popullore të Donetskut.