BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Referendumet ruse në Ukrainë, vjen reagimi i menjëhershëm nga SHBA: Ja vendimi që mori

Referendumet ruse në Ukrainë, vjen reagimi i menjëhershëm

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u zotua të martën se Perëndimi nuk do ta njohë kurrë aneksimin e territorit ukrainas nga Rusia, të cilin ai e quajti pjesë e një “skemë djallëzore” nga Moska.

“Ne dhe shumë vende të tjera kemi qenë tashmë të qartë. Ne nuk do ta njohim kurrë aneksimin e territorit ukrainas nga Rusia,” u tha Blinken gazetarëve ndërsa përfaqësuesit e Kremlinit filluan të pretendojnë fitoren.

Blinken përsëriti kërcënimin e Presidentit Joe Biden se Shtetet e Bashkuara “do të imponojnë kosto shtesë të shpejta dhe të rënda ndaj Rusisë” për të vazhduar me referendumet.

“Është e rëndësishme të mbani mend se çfarë po ndodh këtu. Rusia pushtoi Ukrainën, pushtoi territorin dhe është përfshirë në një skemë djallëzore në disa nga territoret që pushtoi ku ka zhvendosur popullsinë vendase,” tha ai.

Disa njerëz deportohen dhe të tjerë “thjesht zhduken”, tha Blinken. “Më pas ata i futin rusët me autobus, ata instalojnë qeveri kukull dhe ata përfshihen në referendum dhe manipulojnë, në çdo rast, rezultatin për të pretenduar më pas se territori i përket Rusisë,” tha ai.