BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

Refuzoi të martohej me të, studentja vritet me thikë nga përndjekësi i rrjeteve sociale

Refuzoi të martohej me të, studentja vritet me thikë nga

Një vajzë e re është qëlluar për vdekje me thikë në mes të ditës teksa zbriti nga autobusi pasi refuzoi propozimin e martesës nga një përndjekës të fiksuar me të.

Vrasja e tmerrshme e Naira Ashraf jashtë universitetit të saj në veri të Egjiptit ka tronditur vendin.

Një i dyshuar i quajtur ‘Mohammed A’ është arrestuar për vrasjen çnjerëzore të studentes para dëshmitarëve të shokuar.

Tmerri ndodhi jashtë hyrjes së universitetit të Mansoura rreth 100 km në veri të kryeqytetit Kairo dhe u regjistrua nga kamerat.

Vrasësi i Naira e qëllon vajzën sapo del nga autobuzi dhe vijon mizorisht ta bëjë këtë edhe pasi ajo është e shtrirë përtokë.

Pamjet e trupit të përgjakur të Naira u përhapën shpejt në rrjetet sociale në Egjipt, megjithë thirrjet për ndalimin e qarkullimit të pamjeve të rënda në rrjet.

Zyrtarët thanë se ajo kishte vdekur në vend ndërsa tuirmat kishin kapur vrasësin dhe e kishin rrahur teksa përpiqej të largohej.

Policia tha se vrasësi ka pranuar aktin dhe tha se e kishte bërë kur vajza kishte ndaluar t’i fliste në rrjetin Facebook pasi kishte refuzuar të martohej me të.

Rrjeti egjiptian Al-Falah Al-Youm, shkruante se Naira ndërkohë ishte bërë “e famshme në rrjetet sociale” duke grumbulluar shumë ndjekës.

Hetuesit thanë: “Ai e njihte studenten prej disa kohësh dhe kishin pasur një lidhje romantike, por ajo kishte nisur të punonte si modele, ishte bërë e famshme dhe kishte shumë ndjekës në rrjetet sociale”.

Rrjeti vendas  Najum Masria, tha se babai i viktimës kishte thënë se vrasësi kishte kërcënuar disa herë të bijën dhe ata e kishin raportuar në polici.

Më shumë se 40 dëshmitarë kanë folur me prokurorinë, duke përfshirë dhe punonjësin e sigurisë Ibrahim Al-Ajroudi, i cili neutralizoi të dyshuarin pas sulmit.