BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Bota

Refuzoi të vendoste maskën, e pabesueshme sesi reagoi policia dhe e tërhoqi zvarrë gruan në sy të të gjithëve (VIDEO)

Refuzoi të vendoste maskën, e pabesueshme sesi reagoi policia dhe e

Ndonëse shumë prej masave kufizuese janë hequr, disa rregulla duhet ende të zbatohen derisa të kemi një vaksinë ndaj Covid-19. Prandaj liderët e shumë vendeve shpeshherë bëjnë thirrje për të ruajtur distancimin social dhe mbajtjen e maskave.

Vendosja e maskave është e detyrueshme në Francë pas urdhrit të kryebashkiakut të Aubenas, por një grua ka refuzuar ta zbatojë urdhrin.

Ajo ka debatuar ashpër me efektivët e policisë, sepse këta të fundit i kërkuan llogari, përse nuk kishte vendosur maskën. Kur gruaja refuzoi, efektivët e shoqëruan me forcë për në rajonin e policisë.