BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Bota

Regjistroi skemën e vrasjes së George Floyd, adoloshentja vlerësohet me çmimin e rëndësishëm në SHBA

Regjistroi skemën e vrasjes së George Floyd, adoloshentja

Adoleshentja që regjistroi me telefon skenën e arrestimit të George Floyd në SHBA, është vlerësuar sot me çmimin Pulitzer.

Videoja, në të cilën Darnella Frazier regjistroi oficerin e të policisë, Derek Chauvin, duke ia vendosur Floydit gjurin në qafë, qarkulloi gjerësisht në mediet sociale, duke shkaktuar protesta në SHBA mbi dhunën e shkaktuar.

Bordi i Çmimit Pulitzer tha se Frazier ishte nderuar “që regjistroi me guxim vrasjen e George Floyd”.

Frazier ishte vetëm 17 vjeç kur regjistroi arrestimin e Floyd dhe videoja të cilën ajo e postoi në Facebook disa orë pasi ndodhi ngjarja, duke shkaktuar protesta të amerikanëve, të cilët kërkuan dhënien fund të dhunës policore.