Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Revista "Charlie Hebdo" sot në treg me karikaturën e Muhamedit duke qarë "Gjithçka e falur", e përkthyer në 16 gjuhë

Revista "Charlie Hebdo" sot në treg me karikaturën e Muhamedit duke qarë "Gjithçka e falur", e përkthyer në 16 gjuhë

Postuar: 14/01/2015 - 09:07

Revista satirike franceze "Vharlile Hebdo" ka dalë sot në treg me karikaturën e Profetit Muhamed duke qarë "Gjithçka është e falur".
 
Mësohet se revista është përkthyer në 16 gjuhë, ndërsa ndodhet në treg në 3 milion kopje.
 
Ajo do të shpërndahet në të paktën në 25 vende të botës.
 
Ndërsa, në kopertinën e saj është Profeti Islamik me moton "Unë jam Charlie".
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min