BREAKING NEWS

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni zonat më të nxehta nga Covid-19

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni
x

Bota

Rikthehen shifra alarmante të të infektuarve me COVID në Itali

Rikthehen shifra alarmante të të infektuarve me COVID në Itali

Italia vijon të regjistrojë prej ditësh shifra të larta të infektuarish me koronavirus, por tashmë rritje të ndjeshme kanë pësuar dhe viktimat.

Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë në vendin fqinj bëhet me dije se në 24 kanë rezultuar të infektuar dhe 26.831 persona nga 201 mijë testime të kryera.

Gjithashtu kanë humbur betejën me virusi dhe 217 persona të tjerë.

Që nga nisja e pandemisë në Itali janë regjistruar  616 mijë të infektuar dhe mbi 38 mijë viktima.