BREAKING NEWS

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top
x
BREAKING NEWS

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas mesnate: Ka lidhje me...

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas
x
BREAKING NEWS

Sulmi i rëndë ndaj Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone të ashpra: Ministri Bledi Çuçi duhet të vendoste gishtin

Sulmi i rëndë ndaj  Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon analisti dhe tregon arsyen e vërtetë të përçarjes së PD-së

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës
x

Bota

Rikthehet Silvio Berlusconi, bën njoftimin me rëndësi

Rikthehet Silvio Berlusconi, bën njoftimin me rëndësi

Ish-kryeministri dhe lideri aktual i partisë italiane Forza Italia, Silvio Berlusconi, ka njoftuar sot se do të jetë kandidat për senator në zgjedhjet e 25 shtatorit.

Cavaliere theksoi gjithashtu se partia e aleancës konservatore, e cila do të marrë më shumë vota, do t’i tregojë presidentit të Republikës Sergio Mattarella emrin e kandidatit të partisë për kryeministër.

“Nëse ai person është Giorgia Meloni i ‘Italian Brothers’, jam i sigurt se do të jetë e përshtatshme për këtë rol. Nuk më intereson beteja e lidershipit të qendrës së djathtë, emocionohem më shumë duke menduar për të gjitha gjërat që duhet të bëjmë, si luftimi i shtypjes tatimore dhe gjyqësore”, shtoi ish-kryeministri italian, duke folur në radion publike Rai.

Për sa i përket, krijimit të një poli të tretë të qendrës, kryetari i partisë Azione, Carlo Calenda, deklaroi mëngjesin e sotëm se, përsa i përket çështjeve kryesore, marrëveshja përkatëse me kreun e partisë Live Italy, Matteo Renzi, tashmë është arritur.

Kujtojmë se Italia ka hyrë në një krizë politike pas dorëheqjes së kryeministrit Mario Draghi.

Më të lexuarat