BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

"Rikthejua pronarëve..."/ Turqia paralajmëron Rusinë, i jep "ultimatumin" e fortë Putinit

"Rikthejua pronarëve..."/ Turqia paralajmëron Rusinë, i

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është i fundit, që i bashkohet grupit të liderëve që po bëjnë deklarata goditëse ndaj Putinit.

Erdogan ka paralajmëruar homologun e tij rus,  i cili tashmë është duke luftuar pas kundërsulmeve mbresëlënëse ukrainase ndaj ushtrisë pushtuese të Moskës.

Erdogan “ka urdhëruar” Vladimir Putin që të kthejë të gjitha tokat “e pushtuara”, përfshirë Krimenë.

Gadishulli i Detit të Zi duhet t’u kthehet “pronarëve të tij të ligjshëm”, tha Erdogan për PBS NewsHour në nisje të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, komente këto që mund të provokojnë zemërim në Moskë.

Narendra Modi i Indisë ngriti shqetësime javën e kaluar për luftën e vazhdueshme të presidentit rus ndaj Ukrainës dhe vetë Putini pranoi se edhe Xi Jinping i Kinës shprehu “shqetësime”.

Erdogan i tha medias se kur u takua me Putinin në Uzbekistan javën e kaluar, presidenti rus i dha atij përshtypjen se ishte “i gatshëm t’i jepte fund kësaj lufte sa më shpejt të ishte e mundur”.