BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia shpërthen dhe rrafshohet e gjitha, humb jetën një grua, kjo është porosia që morën para se të futeshin brenda saj (FOTO)

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia

Një shtëpi e cila u shkatërrua nga një shpërthim gazi në Birmingham të Mbretërisë së Bashkuar, duke i marrë jetën një gruaje dhe duke lënë një burrë në gjendje rreziku për jetën, ishte listuar për shitje me një paralajmërim se bojleri i saj duhej të riparohej.

Shërbimi Zjarrfikës i West Midlands konfirmoi vdekjen tragjike të gruas këtë mëngjes pasi shërbimet e urgjencës arritën në vendngjarje në rrugën Dulwich, Kingstanding.

Shtëpia është rrafshuar që nga toka, ndërsa janë dëmtuar ndjeshëm edhe pronat fqinje dhe makinat aty pranë.

Prona me tarraca me tre dhoma gjumi u shit kohët e fundit nga agjentët e pasurive të paluajtshme me bazë në Birmingham, pasi u nxor në tregun e pronave të paluajtshme për 160 mijë paund, por pronarët e rinj nuk besohet se janë zhvendosur ende aty.

Në faqen e internetit të firmës, në të dhënat e pronës thuhet: “Bojleri kërkon riparim/ndërrim”, por kur u pyet nga MailOnline për detaje mbi shitjen dhe bojlerin, një zëdhënës i kompanisë nuk pranoi të komentonte.

Ndërkohë fqinjët kanë zbuluar momentin kur hynë me guxim në shtëpinë e djegur në një përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar ata që ishin brenda.

Callum Attwood i tha mediave se si ai dhe fqinjët e tjerë ishin në gjendje të nxirrnin një burrë nga brenda zjarrit, por fatkeqësisht nuk mundën ta shpëtonin gruan.

“Ne u përpoqëm të shkonim tek ajo, por flakët dhe nxehtësia ishin shumë të mëdha dhe shërbimi zjarrfikës kishte filluar të bënte punën e tij. Vrapova në kopshtin e pasmë të shtëpisë fqinje dhe u hodha për të parë një grup tjetër djemsh që po tentonin të nxirrnin burrin që ishte bllokuar në rrënoja”.

Shërbimi i Ambulancës në West Midlands konfirmoi se njerëzit në vendngjarje shpëtuan një burrë nga shtëpia e shkatërruar, por ai kishte lëndime shumë të rënda dhe u dërgua në spital. Zona u evakuua dhe katër burra të tjerë u trajtuan në vendngjarje për lëndime të lehta.

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia

“Riparojeni bojlerin”/ Sapo e kishin blerë, shtëpia