Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëmbehet dhe vritet gazetarja në El Salvador

Postuar: 16/04/2018 - 14:52

Sulmues të panjohur në El Salvador kanë rrëmbyer dhe vrarë gazetaren Karla Lisseth Turcios, raporton Anadolu Agency. Zyrtarët e policisë thanë se trupi i gazetares së vrarë Turcios, është gjetur mbrëmë afër një autostrade, në afërsi të San Salvadorit. Turcios ka punuar si gazetare në revistën "El Economista" të cilën e boton shtëpia mediatike La Prensa Grafica. Sulmuesi, ose sulmuesit e panjohur, të shtunën rrëmbyen 33-vjeçaren Turcios, në momentet kur ndodhej vetëm në shtëpi. Bashkëshorti dhe i biri i saj pas kthimit nga shëtitja kanë denoncuar zhdukjen. Peshkopi, Jose Luis Escobar Alas, deklaroi se vrasje e gazetares Turcios paraqet sulm barbar mbi tërë shoqërinë. Hetimi është në vazhdim e sipër, njoftojnë mediat e këtij vendi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 22:55

5 trupa pajetë janë gjetur në një makinë, në një zonë mjaft të populluar turistike të  në Meksikë. Një i ri u gjet i vdekur në makinën e tij të parkuar jashtë palestrës, ndërsa një person gjendej pa jetë në sediljen e përparme, ndërsa të tjerët të hedhur në anën e pasme të mjetit.

Postuar: 26/04/2018 - 22:38

Dashuria mes Milanit dhe Silvio Berluskonit duket se nuk do të shuhet kurrë.

Postuar: 26/04/2018 - 20:18

Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar ish-drejtorin e CIA-s Mike Pompeo si sekretar i shtetit, duke i dhënë fund një beteje të fortë konfirmimi.

Ukraina dhe Bjellorusia përkujtojnë viktimat e Çernobilit

Postuar: 26/04/2018 - 19:54

Ukraina shënoi sot 32-vjetorin e katastrofës bërthamore në Çernobil, duke organizuar shërbime përkujtimor dhe evente në kujtim të viktimave.
 
Itali, negociata pozitive koalicioni mes PD e 5-Yje

Postuar: 26/04/2018 - 18:17

Kreu i dhomës së ulët të parlamentit italian, i ngarkuar nga presidenti për ndërmjetësimin e negociatave për formimin e qeverisë së re, tha sot se  po vazhdojnë bisedimet
Masakra në Kanada, del përpara gjykatës shoferi vrasës, reagon babai

Postuar: 26/04/2018 - 15:44

Autori i sulmit akuzohet për vrasjen e 10 personave dhe plagosjen e 15 të tjerëve.
Kim Jong Un do të takojë liderin jug-korean në kufi

Postuar: 26/04/2018 - 15:43

Kim Jong Un do të bëhet të premten lideri i parë veri-korean që nga koha e luftës, i cili kalon vijën e demarkacionit ushtarak që ndan Gadishullin Korean.