Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëmbeu një grua të re dhe e përdori si skllave seksi, 54-vjeçari përfundon në burg pas një telefonate

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në shtëpinë e tij për më shumë se një muaj.

Burri 54-vjeçar e ka detyruar gruan të jetë skllavja seksuale e tij. James Bryan Peterson u arrestua javën e kaluar pasi rrëmbeu gruan dhe fëmijën e saj tetë muajsh me kamionin e tij të shërbimeve më 4 korrik.

Nëna dhe foshnja e saj shpëtuan pasi ajo arriti të telefononte ‘911’ në datë 9 gusht, duke thënë se mbahej kundër dëshirës së saj në shtëpinë e Peterson në Ëillard.

Policia tha se gruaja ishte detyruar të ishte skllave seksi për Peterson gjatë muajit që u mbajt si rob.

Përveç sulmit seksual, Peterson dyshohet se e ka goditur vazhdimisht dhe e ka kërcënuar me armë. Autoritetet thanë se gruaja dhe fëmija i saj tani janë të sigurt.

Peterson u la i lirë nga burgu i rrethit Pender një ditë pas arrestimit pasi la një garanci prej 20 mijë $.

Policia më pas ekzekutoi një urdhër kërkimi në shtëpinë e tij dhe e arrestoi përsëri.

Ai tani është akuzuar edhe për trafikim njerëzor, rrëmbim, robëri, skllavëri seksuale dhe kufizim kriminal.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 22:21

Një objekt hapësinor i zbuluar nga shkencëtari rus Gennady Borisov në gusht 2019 i përshkruar fillimisht si kometë nga studiuesit, mund të rezultojë të jetë një anije aliene, ka sugjeruar një studiues nga Kalifornia

Postuar: 20/09/2019 - 22:00

Në skenarët e filmave fantastikë kemi parë shpesh kur bota bëhet shkrumb e hi nga pushtuesit al

Postuar: 20/09/2019 - 20:51

Kristiano Ronaldo, u maskua si një person tjetër, dhe doli në qendër të Torinos për të luajtur

Postuar: 20/09/2019 - 20:46

Një rezident në Georgia shpërndau dje një video të detajuar të xhiruar me dron, të anijes trans

Postuar: 20/09/2019 - 19:34

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar sot se mund të lirojë të burgosurit e grupit mil

Postuar: 20/09/2019 - 19:20

Gjenerali rus Alexander Fomin, tha sot në një takim pune se avionë amerikanë ishin përfshirë në

Postuar: 20/09/2019 - 19:00

Lideri i grupit islamik libanez Hezbollah, Hassan Nasrallah paralajmëroi sot Arabinë Saudite dh