Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëqethëse/ Historia e trishtë që fshihet pas kësaj fotografie

Postuar: 17/11/2018 - 18:27

Kjo është fotografia e trishtë e një nëne që mban në krah për herë të parë dhe të fundit djalin e saj të porsalindur.

Kristy Watson ishte e gëzuar kur mësoi se kishte mbetur shtatzënë, pas 3 dështimeve që kishte pësuar.

Ajo e përshkruan shtatzëninë si përvojën më të bukur, edhe pse i rrezikoi jetën. Veshkat e saj nuk funksiononin siç duhet, presioni i gjakut ishte jo normal dhe kishte dhimbje të forta të kokës. Kristy e dinte se diçka nuk shkonte, por sa herë shkonte te mjekët i thonin që gjithçka është në rregull. Pas 32 javësh e 5 ditë shtatzënie, ajo solli në jetë djalin e saj. Por mjekët i thanë se foshnja nuk kishte rrahje zemre.

“E kisha humbur djalin tim para se të shikonte dritën e diellit“, tha ajo. Kristi e mbajti në krah të porsalindurin e saj për herë të parë dhe për herë të fundit. Kristy po e ndan historinë e saj për të inkurajuar gratë shtatzënë që të mos neglizhojnë kontrollet te mjeku dhe t’i pyesin se çfarë nuk shkon kur kanë dyshime rreth shëndetit të tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 16:50

Misnditri kineze e bujqësisë njoftoi sot planet për të krijuar 53.3 milionë hektarë tokë pjellore rezistente nda thatësirës e përmbytjeve, për sigurinë ushqimore të vendit.
 

Postuar: 18/02/2019 - 16:33

Polonia tha sot se po tërhiqet nga një samit i planifikuar në Izrael pasi ministri i jashtëm i

Postuar: 18/02/2019 - 15:42

Presidenti i vetëshpallur i Venezuelës, Juan Guaido ka thënë se është i gatshëm që ta japë edhe

Postuar: 18/02/2019 - 15:35

Një furgon i policisë u sulmua papritur nga jelekverdhët duke traumatizuar dhe frikësuar policë

Postuar: 18/02/2019 - 07:59

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë.

Postuar: 17/02/2019 - 20:16

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën këngëtarit të muzikës popullore nga Serbia, Saban Sauliq.

Postuar: 17/02/2019 - 07:44

Në zhvillimet e djeshme të konferencës ndërkombëtare të sigurisë në Munih, zëvendës-presidenti am